• V rámci témy „Podporme remeslá“ si chlapci 5.ročníka pripravili zaujímavé projekty, ktoré si postupne na hodinách prezentovali. Prejavili pritom veľkú kreativitu a fantáziu. Adam z 5.A si pripravil okrem projektu aj prekvapenie. Doma upiekol veľmi chutnú vianočku, priniesol ju do školy a ponúkol aj svojich spolužiakov a vyučujúcich. Bola naozaj výborná. (Verím, že posmelil v tvorivosti aj ostatných.)
    • Novinky

•  2. miesto v celoslovenskom kole Francúzskej olympiády
      • Úspech našich žiakov v recitačnej súťaži

• 10. 4. 2024
        • Dňa 20.3. 2024 sa uskutočnilo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Zúčastnili sa ho žiaci 3.A: Janko Nagy a Danko Doležal.

Sú to nadaní recitátori! Janko Nagy získal 3.miesto v prednese prózy a Danko Doležal čestné uznanie za pozoruhodný výkon v prednese poézie.

Tešíme sa z ich úspechu a veľmi gratulujeme!

• Úspech našich žiakov v recitačnej súťaži: Čítať viac
      • Zápis do 1. ročníka ZŠ
      • Hodiny techniky v V. ročníku

• 5. 4. 2024

• Hodiny techniky v V. ročníku: Čítať viac
      • Marec - mesiac knihy

• Niekto má rád krásne básne, iný zase obrázkové knihy o zvieratkách. Medzi menšími deťmi sú najobľúbenejšie určite rozprávky. Knihy o prírode, či príbehy zo života čítajú trochu staršie deti. Neskôr ich určite zaujmú aj knihy zo sveta vedy a techniky, encyklopédie, ale ešte viac možno dobrodružné knihy, detektívky, romány alebo aj sci-fi príbehy. Aby sa deti viac zahĺbili do knižiek, pripravili sme si pre žiakov prvého stupňa niekoľko aktivít a súťaží.

• Marec - mesiac knihy: Čítať viac
      • Rozvojový projekt „ČÍTAME PRE RADOSŤ"

• Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR vyhlásilo projekt „Čítame pre radosť“, do ktorého sa zapojila aj naša škola. Podporili nás sumou 1000€, vďaka ktorej sme v našej škole doplnili triedne knižnice na I. stupni.

Hlavným cieľom bolo posilniť u mladších žiakov pozitívny vzťah ku knihám a k čítaniu zriadením triednych knižníc.

• Rozvojový projekt „ČÍTAME PRE RADOSŤ": Čítať viac
      • Biblická olympiáda - dekanátne kolo

• Dňa 21.3.2024 sme sa zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády. Bola to pre nás veľmi milá skúsenosť. Začali sme ráno sv. omšou v Dóme sv. Martina, kde nás veľmi milo privítal školský dekan pre cirkevné školy a zároveň dómsky farár o. Peter Slepčan. V homílii vyzdvihol význam Božieho Slova v živote kresťana a zároveň účastníkom pripomenul, že nie je dôležité vyhrať ale čítať a uplatňovať Božie Slovo v každodennom živote pod vedením Panny Márie. Po sv. omši sme sa presunuli do Martinea, kde na nás čakali testové úlohy. Súťažilo sa v piatich kolách. Po ukončení písania každý tím predstavil svoju školu a taktiku, ktorú uplatnil pri príprave. Atmosféra bola veľmi milá a priateľská. Možnosť reprezentovať našu školu na tomto dekanátnom kole bola pre nás veľká česť. Vytvorili sme pekný kolektív, ktorý sa dokázal popasovať aj s ťažšími úlohami. Najdôležitejšie je však to, že Božie Slovo sa

• Biblická olympiáda - dekanátne kolo: Čítať viac
      • Chemická olympiáda - okresné kolo

• 27. 3. 2024
        • Ďakujeme tímu chemikov z kvarty za reprezentáciu školy v okresnom kole chemickej olympiády v kategórii D.

Barborka Kavacká obsadila víťaznú 3. priečku, Filip Rompf, Drahomír Oujezdský, Samuel Šimor a Sofia Maxima Maar boli úspešnými riešiteľmi. Gratulujeme im k postupu do krajského kola.

• Chemická olympiáda - okresné kolo: Čítať viac
      • Pozvánka na krížovú cestu

• 27. 3. 2023
        • Pozývame Vás na dramatizovanú krížovú cestu, ktorú sa spolu pomodlíme v nedeľu, 24.3. o 15:00 hod v dolnom kostole (na cintoríne). Účinkovať budú žiaci 1. stupňa.

• Pozvánka na krížovú cestu: Čítať viac
      • Výstava drevených hračiek

• 29. 2. 2024
        • Dňa 16.2.2024 sa triedy 3.A a 2.A zúčastnili výstavy drevených hračiek. Žiaci spoznali rôzne druhy dreva. Zistili, že drevo sa odlišuje štruktúrou, vlastnosťami, sfarbením aj využitím. V neposlednom rade mali možnosť si drevené hračky vyskúšať, a tak rozvíjať kognitívne schopnosti.

• Výstava drevených hračiek: Čítať viac
      • Hviezdoslavov Kubín očami súťažiaceho

• Hviezdoslavov Kubín je súťaž pomenovaná po slávnom spisovateľovi Pavlovi Orsághovi Hviezdoslavovi. Je to celoštátna súťažná prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy.

Hviezdoslavov Kubín sa po prvýkrát konal v roku 1954. Súťaž funguje vo viacerých kolách: školské, okresné a krajské kolá. Organizujú ich školy, centrá voľného času, osvetové a kultúrne strediská.

• Hviezdoslavov Kubín očami súťažiaceho: Čítať viac
      • Na našej škole sa konal Valentínsky ples!

• 27. 2. 2024
        • V piatok, 9. 2. 2024, naša telocvičňa ožila tancom. Študenti vyššieho gymnázia a trieda Kvarta sa spoločne zabávali. Najväčší úspech večera zožal belgický tanec, ktorý niekoľkokrát prinútil vstať zo stoličky aj tých najostýchavejších. Zo stoličiek vylákala všetkých aj súťažná ochutnávka koláčov, ktoré upiekli samotní študenti. Nemohol chýbať ani stoličkový tanec, tombola či voľba kráľa a kráľovnej plesu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili a vytvorili skvelú atmosféru!

• Na našej škole sa konal Valentínsky ples!: Čítať viac
      • Dejepisná olympiáda, okresné kolo

• Dňa 5.2. sa naši žiaci zúčastnili dejepisnej olympiády v rôznych kategóriách. Úspešní riešitelia sú Dávid Miškolci (4. miesto) a Martin Ziman (3. miesto). Vo svojich kategóriách obsadili druhé miesta a postup do krajského kola: Drahomír Oujezdský, Richard Dolinský a Andrej Žitný. Prvenstvo a postup do krajského kola si vybojoval Gabriel Šály (VIII.A). Všetkým blahoželáme a za prípravu žiakov ďakujeme p. uč. Melišíkovej.

• Dejepisná olympiáda, okresné kolo: Čítať viac
        • Krajské kolo šachového turnaja

• Naša škola sa zúčastnila na krajskom kole v šachu. Obsadili sme veľmi pekné miesta. Gymnázium obsadilo 23.miesto, Dominik Bachan obsadil 18.miesto. Staršie gymnázium obsadilo ako družstvo 7.miesto, Tomáš Kajan obsadil krásne 3.miesto. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Krajské kolo šachového turnaja: Čítať viac
      • Popolcová streda

• 22. 2. 2024
        • Dňa 14.02.2024, sme popolcovou stredou začali prípravu na najväčšie sviatky kresťanstva – Veľkú noc. V nadchádzajúcom čase pôstu, modlitby a almužny – troch ciest ako sa priblížiť k Bohu, blížnemu a k sebe samému - je každý osobne pozvaný rozhodnúť sa vykročiť ...

• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy