• Európsky deň jazykov

  Európsky deň jazykov

  Už sa stalo tradíciou, že v tento deň (25.9.) sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov aj na našej škole uskutoční nejaká aktivita, ktorou sa žiakom a študentom spestrí deň a  pripomenie sa im význam tohto sviatku.

  Tento rok to bolo spojené aj s niečím na rozšírenie vedomostí, konkrétne s kvízom: „Čo vieš o európskych jazykoch?“

  Každá trieda dostala ešte pred vyučovaním obálku s 5 otázkami. Mali čas do veľkej prestávky, aby  spoločne našli na ne odpoveď. Áno, našli. Odpovede nosili totiž po celý čas vybraní učitelia. Žiaci ich museli nájsť a lístoček s odpoveďou, ak uznali, že patrí k ich otázke, si od p. učiteľky alebo p. učiteľa vypýtať. Nástraha bola, že každý učiteľ mal viac lístočkov. A zároveň bolo potrebné byť rýchly, pretože rovnaké otázky mali viaceré triedy a správna odpoveď bola len na jednom lístočku. Takže, rýchlejší vyhrával.

  A kto teda vyhral? Septima. Chýbala im len 1 správna odpoveď. A čo vyhrali? Sladké koláčiky. Tak, snáď, chutili.

  Zároveň bola vyhlásená súťaž o najkrajšie slovo v  nejakom európskom jazyku. Jednotlivé triedy odovzdali na lístočkoch ich tipy a  po celoškolskom hlasovaní vyhralo slovo: Perlinpinpin (franc. = hlúposť, nezmysel).

 • Príma - Zlaté Moravce

  Príma - Zlaté Moravce

  Je štvrtok, krátko po druhej vyučovacej hodine a naša trieda príma sa spolu so svojou triednou učiteľkou – p. Rompfovou a bratom Matejom vydala na svoju prvú duchovnú obnovu.

  Po trošku zdĺhavej ceste vlakom aj s prestupom sme dorazili do cieľa – do Zlatých Moraviec. Ubytovali nás v Kláštore tešiteľov. Izby sme mali hneď pri sebe, k dispozícii sme ešte dostali kuchynku, spoločenskú miestnosť a na našu veľkú radosť aj pingpongový stôl. Prvý večer sme mali svätú omšu v kostole hneď pri kláštore, a potom sme si pochutnali na večery, ktorú nám prichystali naši učitelia. Pred večierkou nám brat Matej ešte pripravil menšiu aktivitu v skupinkách. Na druhý deň sme sa hneď po raňajkách vybrali na výlet do Arboréta Mlyňany. Videli sme veľa zaujímavých stromov. Strávili sme tam celé predpoludnie a po návrate do Zlatých Moraviec náš čakala vynikajúca pizza. Po obede sme sa vrátili do kláštora, kde sme si spoločne zahrali pingpong. Bola zábava, a dokonca si s nami zahral aj brat Matej. Pred večerou sme opäť išli na svätú omšu a neskôr sme mali ďalšie zaujímavé aktivity. Vďaka dobre nálade a zábave sa nám ani nechcelo chodiť večer do postele. Posledný deň sme sa dopoludnia zbalili, prezreli sme si pamätník Janka Kráľa a po chutnom obede sme sa vybrali na cestu späť.

  Tento výlet bol niečím výnimočný – a to tým, že sme tam boli všetci spolu.

  Barbora Hudecová (príma)

 • Jesenný tábor – Poprad 18

  Jesenný tábor – Poprad 18

  Tento rok sa konal v dátumoch od 12. do 14. októbra v Poprade už 26. ročník Medzinárodného festivalu horských filmov, na ktorom sa naša škola zúčastnila po 24. krát. Do Popradu sme išli spolu v piatok 12. októbra ráno vlakom. Cesta vlakom s kamarátmi bola tiež sranda! Kto by už len toto vymenil za deň v škole? A to nás čakalo ešte veľa prekvapení! V Poprade sme sa ubytovali na škole a išli sme do Starého Smokovca. Ktorí chceli, išli do cukrárne, ktorí nie, išli sa prejsť. Večer o šiestej začali filmy. Pozreli sme si oba bloky, v každom po 4 filmy. Všetky boli veľmi pekné- videli sme veľa zo životov horolezcov, no aj rodín a samozrejme krásne zábery z prírody. Vrátili sme sa pred polnocou. Spali sme síce na zemi v spacákoch, ale to patrí k dobrodružstvu!

  V sobotu ráno sme si spravili výlet na Zámkového chatu, odkiaľ sme prešli cez les na Popradské pleso a tam sme si takmer všetci dali teplý čaj. Bolo to veľmi príjemné! Poobede sme sa vrátili do Popradu a videli sme ďalších 9 skvelých filmov. Všetky boli svojim spôsobom originálne a krásne. Tiež sme zažili besedu s horolezcom Petrom Hámorom, ktorý  je popredný slovenský výškový horolezec. Má za sebou 15 úspešných výstupov na vrcholy všetkých štrnástich osemtisícoviek.

  Na nasledujúci deň sme išli do kostola, pobalili sa a mali sme obed. Tento víkend bol plný nezabudnuteľných spomienok, za čo bratovi Matejovi a pani učiteľke Daniele patrí veľká vďaka!   

  Účastníci :)     

 • Jesenné prázdniny

  Jesenné prázdniny

  Vážení rodičia,

  dňa 29.10.2018 udeľuje riaditeľ školy všetkým žiakom riaditeľské voľno. Následne 30.10.2018 je Štátny sviatok a od 31.10. do 2.11.2018 sú Jesenné prázdniny. Vyučovanie začína 5.11.2018.

  Pekné prázdniny... :)

 • Hlasujte za našu školu

  Hlasujte za našu školu

  Prosíme, hlasujte za našu školu.

  Kliknite tu:

  https://nanovylevel.sk/ 

  Vyberte školu: Spojená škola de La Salle (Čachtická 14, Bratislava)

   

  V hre je plne vybavená počítačová učebňa s revolučným interaktívnym riešením, tlačiarňami, vizualizérom v hodnote 7 000  pre našu školu viac ako 120 vecných cien pre tebahlasovanie prebieha do 31.12.2018 a získajú ju 3 školy z 3 krajov v SR s najvyšším počtom hlasov.

  Hlasuje každý, kto má e-mailovú adresu.

  Ďakujeme!

 • Imatrikulácie 2018

  Imatrikulácie 2018
 • 90. výročie príchodu školských bratov do Močenku

  90. výročie príchodu školských bratov do Močenku
 • Veľtrh štúdia a kariéry

  Veľtrh štúdia a kariéry
 • Týždeň ovocia a zeleniny v 3.B

  Týždeň ovocia a zeleniny v 3.B
 • Volejbal - finále

  Volejbal - finále
 • Felsted

  Felsted

  Spolupráca našej školy s Letnou školou pri súkromnej internátnej škole Felsted, Anglicko

  Felsted je jedna z najlepších a najdrahších súkromných škôl v Británii.

  Nachádza sa 15 min. autobusom od letiska Stansted, kam dva krát denne lietajú lietadlá spoločnosti Ryanair z Bratislavy. Let trvá 2 hodiny.

  Škola sa nachádza hodinu vlakom od Londýna, Severného mora a Cambridgu. Súčasťou Letnej školy sú tri exkurzie týždenne, študenti navštívia Londýn, Oxford, Brighton, Zoo v Colchestri,a iné atraktívne miesta, aj svetoznáme nákupné strediská (Lakeside, Westfield) a Cambridge.

  Letná škola je škola – ráno sú v dvojhodinových blokoch pre malý počet študentov kurzy anglického jazyka, alebo globálne štúdia, podľa úrovne anglického jazyka.

  Predmety poobede si študent vyberá, môže to byť chémia, biológia a iné, hudba, výtvarná, aj rôzne druhy športov. Teraz je už v ponuke aj dráma a tanec. Tieto kurzy sa nazývajú akadémie a vyučujú ich kvalifikovaní učitelia z Felstedu alebo univerzitní učitelia z rôznych univerzít z celého sveta. Po akadémiách sú kluby, ktoré si študenti volia a po večeri a študijnom čase venovanom úlohám nasleduje pestrý večerný program.

  Do letnej školy a jednotlivých kurzov sú momentálne zapojené tri britské školy, ako aj školy z USA, Kanady a Austrálie, a ide teda  prostredie, v ktorom sú študenti maximálne povzbudzovaní k nadväzovaniu medzinárodných priateľstiev a k požívaniu anglického jazyka ako hlavného komunikačného prostriedku.

  Pán riaditeľ sa volá Daniel Emmerson, našu školu navštívil v roku 2014, 26. a 27. septembra 2017 a znovu nás navštívi 22. novembra 2018. Počas jeho návštevy pripravíme aktivity pre študentov rovnako ako aj pre ich rodičov.

  Sme jedinou školou na Slovensku, ktorá sa tohto programu zúčastňuje, naše miesta sú exkluzívne a od roku 2014 sme sa zúčastnili všetkých letných kurzov. Najviac žiakov (5) sa zúčastnilo Letnej školy v roku 2017, mnohí z nich sa do Letnej školy opakovane vracajú, navyše bývalá študentka dostala z Felstedu aj pracovnú ponuku ako personál letnej školy počas školských prázdnin.

  Pre učiteľov, ktorí na program privedú mladších žiakov, sú určené vynikajúce kurzy zamerané na britský školský systém a zároveň aj na výmenu skúseností učiteľov z krajín všetkých kontinentov.

  Video z leta v roku 2018 najlepšie vyjadruje ciele tohto ambiciózneho projektu, ktorého je naša škola súčasťou:

  https://www.youtube.com/watch?v=4h1G9mMFWMA

  Brožúrku na leto 2019 je možné stiahnuť si na oficiálnej stránke Felstedu:

  https://www.felsted.org/summer-school/welcome

  Iveta Divoková

 • Milión detí sa modlí ruženec

  Milión detí sa modlí ruženec

  Medzinárodná modlitbová iniciatíva "Milión detí sa modlí ruženec" vznikla v roku 2005 vo Venezuele.

  Na začiatku bolo niekoľko ľudí, ktorí dôverovali slovám svätého pátra Pia: „Ak sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení.“ Vďaka tejto iniciatíve sa v priebehu jedného dňa 18. októbra zjednotí v modlitbe nie milión, ale niekoľko miliónov detí po celom svete, aby tým trochu viac pritiahli nebo na našu zem. 

  Aj naša škola sa tento rok pripája k tejto iniciatíve! Pridajte sa aj vy a spojme sa spoločne v modlitbe, ktorá má moc meniť chod dejín. 

  Viac informácií nájdete na http://acn-slovensko.org/miliondeti/

 • Medzinárodné lasalliánske DNI MIERU

  Medzinárodné lasalliánske DNI MIERU
 • OČAP - ZŠ

  OČAP - ZŠ
 • Aktualizovaný zoznam krúžkov

  Aktualizovaný zoznam krúžkov
 • Začiatok roka - zmena

  Začiatok roka - zmena

  Z dôvodu nepriaznivého počasia budú v utorok 04.09.2018 triednické hodiny a od stredy 05.09.2018 sa bude vyučovať podľa rozvrhu

  triedný aktív pre prváčikov (I.A a I.B) bude v utorok 04.09.2018 o 16 hod. 30.

 • Prihlásenie sa do jedálne

  Prihlásenie sa do jedálne

  Vážení rodičia,

  záujem o stravovanie svojich detí v školskom roku 2018/2019 je potrebné prihlásiť cez internet na adrese: schmidtova@lasalle.sk alebo cez sekretariát školy (počas letných prázdnin v čase od 9,00 do 13,00 hod.).

  Prihlásiť svoje dieťa na obed je nutné aj v prípade, že v minulom školskom roku chodili na stravu. Neprihlásené deti nebudú môcť dostať obed.

  Vopred ďakujeme za pochopenie a spoluprácu

  Vedúca jedálne

 • KĽÚČ OD PEVNOSTI - Súťaž v Starej Ľubovni

  KĽÚČ OD PEVNOSTI - Súťaž v Starej Ľubovni
 • Športový deň v ŠKD

  Športový deň v ŠKD
 • LASALLIÁNSKY FEST 2018

  LASALLIÁNSKY FEST 2018

  Dňa 9.6.2018 sa v priestoroch Spojenej školy Jána de La Salle v Bratislave uskutočnil tradičný lasalliánsky FEST, ktoréhomyšlienkou je spájať pedagógov, nepedagogických zamestnancov, študentov školy a ich rodičov a vytvoriť tak kresťanské spoločenstvo lásky.

  Deň plný hier, súťaží a kreatívnych aktivít obohatilo vystúpenie známeho pesničkára Mira Jila, po ktorom nasledoval pestrý kultúrny program žiakov školy. O občerstvenie sa postaral Inštitút školských bratov a množstvo dobrovoľníkov, ktorí priniesli svoje domáce koláče na charitatívny predaj.

  Spolu sa vyzbieralo 1 180 EUR. Finančný výťažok z podujatia poputuje do Kamerunu na vzdelávací projekt pre deti v núdzi z kmeňa Baka, ktorý zastrešuje misionár školských bratov Marek Sitkiewicz.

  Aj tohoročný FEST potvrdil, že lasalliánska škola je miestom všestrannej formácie, prehlbovania spoločenstva a misijného úsilia.

  Ďakujeme za Vaše veľké srdce – spoločnými silami sa nám podarilo vyčariť úsmevy na tvárach našich detí, ale aj dať šancu na lepšie vzdelanie najzraniteľnejším detičkám v Kamerune!

strana:

Novinky

Kontakt

 • Spojená škola de La Salle, Čachtická 14, 831 06 Bratislava
  Čachtická 14, 831 06 Bratislava
 • 02/44881705

Fotogaléria