• Novinky

• Divadlo Nedaj sa, hovor o tom!

• Naši žiaci sa zúčastnili putovného prestavenia Nedaj sa, hovor o tom!, ktoré pod záštitou Ministerstva vnútra v spolupráci s CPP ako aj s policajným zborom prináša do škôl osvetu v tematike šikany na školách.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Dňa 1.marca 2023 sa na 1.stupni ZŠ uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.
              Každoročne je o túto súťaž veľký záujem. V kategórii prózy zvíťazil Jakub Mišík z 2.A a v kategórii poézie Márína Vaníčková zo 4.B. Obaja žiaci nás budú reprezentovať v okresnom kole 13.3.2023. Držíme im palce!

• Pôstna zbierka

pre útulok svätej Lujzy de Marillac

a azylový domov Sestier Matky Terezy v Bratislave

Ako pomáhame
              Poskytujeme celodennú starostlivosť, ubytovanie, stravu, ošatenie, hygienu, sprevádzanie k lekárom a sociálne poradenstvo. Útulok a azylový domov sú určené pre ľudí bez domova, ktorí majú zlý zdravotný stav, sú v rekonvalescencii, alebo majú telesné obmedzenie. Do obidvoch zariadení prichádzajú klienti s rôznymi chorobami priamo z ulice alebo po prepustení z nemocnice, ktorí sa o seba na ulici nedokážu sami postarať.

Čo radi prijmeme

Jedlo: konzervy, džemy, čokoládové nátierky, sirupy, čaj, kávu, trvanlivé mlieko a potraviny.

Hygienické a čistiace potreby, kozmetiku.

Pánské oblečenie a obuv.

Deky, uteráky a posteľnú bielizeň.

Vaše dary vložte prosím do pripravených košov vo vestibule v obidvoch budovách našich škôl

Zbierka bude prebiehať od 1.3.2023 do 30.3.2023

• Odmena pre víťazov

• Výhercovia okresných a krajských kôl rôznych olympiád dostali za úspešnú reprezentáciu školy odmenu aj od pána riaditeľa. Ešte raz blahoželáme Terezke Šaranovej, Barborke Kavackej, Richardovi Dolinskému a Matejovi Dulíkovi.

• Máme postup do celoslovenského kola Olympiády vo FJ !

• Dňa 6.2.2023 sa uskutočnilo Krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku na Gymnáziu Metodova. Úspešne nás reprezentovali dvaja študenti. Matej Dulík z triedy Sexta obsadil v kategórii 2A krásne 4.miesto a Barborka Kavacká z triedy Tercia vyhrala vo svojej kategórii 1.miesto a postúpila do celoslovenského kola. Našim študentom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a Barborke budeme držať palce v celoslovenskom kole.

Merci !

• Majstrovstvá Slovenska v šachu

• Slovenský šachový zväz s podporou Ministerstva ŠVVaŠ SR organizoval otvorené Majstrovstvá Slovenska 4-členných zmiešaných družstiev študentov a žiakov v zrýchlenom šachu. Náš tím tvorili: Martin Srnák, Tomáš Kajan, Filip Šimko a Ema Mária Veleg. Sme na nich hrdí, že z 82 škôl celého Slovenska sa prebojovali na 24. miesto.

• Víťazstvo v okresnom kole Dejepisnej olympiády

• Dňa 08.02.2023 sa naši múdri žiaci zúčastnili okresného kola Dejepisnej olympiády. V kategórii E získal fantastické 1. miesto žiak zo VII.A Richard Dolinský. Riško, srdečne gratulujeme a držíme ti palce v krajskom kole! :-)

• Ukončenie 1. polroka

• Ani polročné prázdniny nám nechýbajú, veď aj v škole vieme príjemne osláviť ukončenie klasifikácie. Pozrite si v našej galérii ako si naši žiaci zvedavo obzerajú polročné výpisy, akí sú hrdí na pochvaly a koľko zábavy si vedia užiť.

• ..a Slovo bolo u Boha...

• Opäť sme siahli na medailové priečky! Fanúšičky prednesu umeleckého textu sa zúčastnili recitačnej súťaže ...a Slovo bolo u Boha..., kde získali 2 ocenenia: Sarah Pundir (Kvarta) obsadila 2. miesto a Klára Torkošová (6.A) sa umiestnila na 3. mieste. Dievčatám gratulujeme!

• Lyžiarsky kurz

• Na konci januára sa žiaci tried 8.A, 8.B a Sexta úspešne zúčastnili lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Mýto po Ďumbierom. Počas týždňa ich privítalo nádherné počasie a výborné lyžiarske podmienky, čo parádne využili všetci lyžiari od začiatočníkov až po pokročilých. V polovici týždňa im lyžovačku spestril výlet do Banskej Bystrice, kde si každý mohol prísť na to svoje, či už nakupovaním v nákupnom centre, alebo plávaním a relaxovaním v aquaparku. V priebehu týždňa sa naši žiaci mohli zúčastniť aj pingpongového turnaja vedeného pánom učiteľom Štefaničkom a vybojovať si víťazstvom sladkú odmenu (gratulujeme víťazovi aj všetkým zúčastneným). Týždeň plný zábavy a snehu si všetci náramne užili a každému priniesol spomienky, na ktoré sa nezabúda. Ďakujeme všetkým učiteľom za prípravu a organizáciu lyžiarskeho výcviku.

Matej Dulík, sexta

• Vyhodnotenie zberu papiera

• Ekologické zmýšľanie sme na 1. stupni ZŠ podporili súťažou v zbere papiera. Najväčší rekord padol u najmenších detí a žiaci 1.B dostali za odmenu pizzu. Ďakujeme všetkým triedam za snahu a povzbudzujeme v odhodlaní triediť odpad.

• UČITEĽ POLROKA

• S radosťou Vám oznamujeme, že víťazom študentskej ankety "Učiteľ polroka" sa stal pán učiteľ Milan Zozom. Srdečne mu gratulujeme a ďakujeme všetkým učiteľom za ich prácu v priebehu tohto polroka!

Žiacka školská rada

• Víťazi šachového turnaja

• V utorok 24. 1. 2023 sa žiaci nižšieho gymnázia a žiaci základnej školy zúčastnili šachového turnaja "Račianska veža". Toto podujatie už dlhoročne organizuje Mestská časť Bratislava-Rača spoločne so Šachovým klubom Krasňany v priestoroch Nemeckého kultúrneho domu. Mladí šachisti hrali na 7 kôl a traja najúspešnejší súťažiaci boli odmenení peknými cenami. Našim žiakom sa mimoriadne darilo.

Filip Šimko z triedy Kvarta si vybojoval prvé miesto, na druhom mieste sa umiestnil Tomáš Kajan z rovnakej triedy. Naše gymnázium sa taktiež stalo najúspešnejšou školou turnaja.

• Úspechy v jazykových olympiádach

• Zo súťažiacich v okresnom kole nemeckej a anglickej olympiády skončili na 1. mieste Simona Mendel a Tereza Šaranová. Obe dievčatá postupujú do krajského kola a budú ďalej reprezentovať našu školu. Ste super!