V piatok, dňa 28.11., ku nám zavítalo divadlo Žihadlo so svojím predstavením Apači papači a vyčarilo úsmev deťom 1.stupňa ZŠ.
Ďakujeme za veselý a neobyčajný zážitok!
V piatok, dňa 28.11., ku nám zavítalo divadlo Žihadlo so svojím predstavením Apači papači a vyčarilo úsmev deťom 1.stupňa ZŠ.
Ďakujeme za veselý a neobyčajný zážitok!
Vidieť folklórny súbor Vienok je vždy pre nás veľkým umeleckým zážitkom. V piatok, 28.11., opäť zavítali do našej školy. Tentoraz so zimnou tematikou, koledovaním a hrejivou atmosférou prichádzajúcich sviatkov.
Súčasťou súboru sú aj žiaci našej školy, čo nás napĺňa veľkou hrdosťou.
Tešíme sa, že k nám Vienok príde opäť na jar!
Utrpenie kresťanov po celom svete sa nás bytostne dotýka. Dňa 26.11., počas Červenej stredy, sme vyjadrili solidaritu s prenasledovanými kresťanmi, spojili sme sa v modlitbe a obliekli si symbolickú červenú farbu.
Milí žiaci, radi by sme sa poďakovali všetkým triedam a účastníkom, ktorý sa zapojili do Školskej medzitriednej olympiády. Vaša snaha, aktivita a úsmevy na tvári výrazne prispeli k skvelej atmosfére celého podujatia. Zároveň ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí podujatie pripravovali, plánovali a organizovali. Vaša práca, čas a ochota zabezpečiť hladký priebeh súťaží si zaslúži veľké uznanie. Srdečne blahoželáme výhercom olympiády zo Sexty, ktorí si za odmenu budú môcť vychutnať spoločný triedny jednodňový výlet. Na záver dúfame, že sa toto podujatie stane peknou tradíciou, na ktorú sa budeme s radosťou tešiť aj v ďalších rokoch.
Váš školský parlament.
V októbri sa na našej škole uskutočnila charitatívna akcia „Sladká pomoc pre Afriku“, ktorej cieľom bolo podporiť chudobné deti v afrických krajinách. Naši žiaci si mohli zakúpiť misijné čokoládky, čím urobili radosť nielen sebe, ale zároveň pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú.S radosťou oznamujeme, že sa nám spoločne podarilo vyzbierať 827 €.Celý výťažok bol prostredníctvom Pápežských misijných diel odoslaný deťom v Afrike, aby im pomohol zabezpečiť jedlo, vzdelanie, základnú zdravotnú starostlivosť a dôstojnejší život.
Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom aj pedagógom, ktorí sa do tejto krásnej iniciatívy zapojili.
Náboj Junior je súťaž v matematike a fyzike pre najviac štvorčlenné tímy, založená na logike s množstvom zábavy. Tento rok sa uskutočila 21.11.2025 a konala sa medzinárodne v Belgicku (online), v Českej Republike, v Holandsku (online), v Chorvátsku (online), v Poľsku, v Rakúsku a na Slovensku.
Naša škola získala 14. miesto v Bratislavskom kraji a 36. miesto na Slovensku.
Žiakom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!
Dňa 14. novembra sme si pripomenuli Nežnú revolúciu trochu inak - s úsmevom, kreativitou a poriadnou dávkou študentskej energie.
Večer sme odštartovali vedomostným kvízom, v ktorom naši študenti ukázali, že novembrové udalosti nie sú len dátumy v učebnici. O silný zážitok sa postarala Sarah Pundir, ktorá zaspievala Modlitbu pro Martu tak krásne a presvedčivo, že viacerí z nás mali zimomriavky. Potom prišla módna prehliadka osobností Novembra ‘89. Na móle sa objavili Václav Havel, Milan Kňažko, František Mikloško, Ján Budaj, či Zuzana Mistríková - všetko v skvelom študentskom prevedení, s dávkou humoru a citom pre detail. Prekvapením večera bola študentská Tublatanka, ktorá rozprúdila atmosféru piesňou Pravda víťazí. Na záver sme si spoločne zaspievali pieseň Sľúbili sme si lásku a zaštrngali kľúčmi.
Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a svojou energiou ukázali, že pripomínať si históriu má zmysel, pretože sloboda nie je samozrejmosť.
Predstavujeme Vám výherné tričká súťaže pri príležitosti Európskeho dňa jazykov 2025. Tretie miesto obsadili študentky z tercie, ktoré vytvorili tričko s belgickými motívmi. Na druhom mieste skončili študenti zo sexty so svojím tričkom s motívmi Londýna. Tram-ta-rá-ra, na prvom mieste máme študentky z kvarty, ktoré si vybrali Grécko!
Gratulujeme Vám!
PK CJ
Náš žiak, Martin Srnák, obsadil krásne 5. miesto.
Gratulujeme!
19.11. 2025 sa konalo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.
Zúčastnilo sa ho viac ako 20 žiakov z nižšieho a vyššieho gymnázia. Prví dvaja z kategórií 1A, 1B a 2A postupujú do okresného kola v januári. Víťazom gratulujeme a povzbudzujeme všetkých do ďalšieho štúdia nemeckého jazyka.
Darina Malíková a Lucia Joštová
Výsledková listina:
Kategória 2C - 1.m. Marek Sýkora
Kategória 1A -1.m. - Thomas Otto Mendel
2.m. - Amélia Mária Maar
3.m. - Daniela Wágner
Kategória 1B - 1.m. - Dávid Miškolci
2.m. - Michaela Halenárová
3.m. - Júlia Horváthová
Kategória 2A - 1.m. - Vadym Skorokhodov
2.m. - Filip Rompf
Milí lasalliáni, máme úžasnú správu! Na našej škole nám rastú nové recitačné talenty!
Dňa 13.11. sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Predchádzali mu triedne kolá, kde sme spravili malú variáciu a zo Šalianskeho Maťka sa stal Lasalliánsky Šaliansky Maťko. Takže deti mohli do triedneho kola prísť v lasalliánskych tričkách a zároveň mať oblečený aspoň jeden folklórny prvok, napr. klobúčik či šatku.
Školského kola sa zúčastnilo takmer 40 žiakov, z čoho sme mali veľkú radosť.
Každý žiak, ktorý sa neumiestnil, získal účastnícky diplom a malé odmeny. Umiestnení na prvých troch miestach získali diplom a knihu.
Všetci zúčastnení v školskom kole prišli elegantne, ba dokonca folklórne oblečení.
Ďakujeme všetkým pedagógom 1.stupňa, ktorí sa na súťaži podieľali, tiež Vám rodičom, ktorí vediete svoje deti k umeleckému prednesu.
Pozývame mladých duchom na pravidelné mládežnícke omše každý piatok o 18:00 do Katedrály sv. Šebastiána. Najbližší piatok, 14.11. so špeciálnym hudobným hosťom z Prievidze.
Česť práci! Znelo minulý týždeň v študovni na workshope Nežná zmena.
Triedy septima a oktáva cestovali v čase do obdobia komunizmu na Slovensku, v ktorom sa učili fungovať praktickým stvárnením bežnej komunistickej spoločnosti. Súdruh, súdružka, ŠtB, disident, vojak či prispôsobivý občan - všetci v jednom panelovom dome skrývajúc vlastný názor na politický systém s lákavou ideou a príšernou realizáciou.
Mali sa naozaj naši starí rodičia v komunizme lepšie? A prečo je dôležité zamýšľať sa nad tým, čo je už dávno za nami? Na tieto otázky sme našli odpovede a ukázali si, ako poznatky z histórie môžu pomôcť porozumieť dnešnému rýchlo sa meniacemu svetu.
Barbora Hudecová
V mesiaci október sme úspešne započali našu tohtoročnú novinku – Školskú medzitriednu olympiádu. Žiaci naprieč všetkými triedami (od piatakov až po maturantov) medzi sebou súťažili v rôznorodých disciplínach, ktoré preverili ich vytrvalosť, tímového ducha a kreativitu. Aktuálne už majú triedy za sebou 9 z celkového počtu 15 disciplín, pričom výsledky sú naozaj tesné. Koncom novembra čaká na päť najúspešnejších kolektívov zaslúžená odmena.
Naši prváčikovia si užili hodobné dobrodružstvo so Zahrajkom a Eliškou - spievali, tlieskali, smiali sa a objavovali čarovný svet hudby, kde každá pesnička rozpráva svoj vlastný príbeh.
Komisia pre mládež pozýva všetkých mladých vo veku od 15 rokov na festival ClipTime - diecézne stretnutie mladých s témou: SoMNOU ŽIARIŠ, ktoré sa uskutoční 21. - 23. novembra na SpŠ sv. Rodiny na Gercenovej ulici v Petržalke. Pripravený je bohatý program - rôzni speakri a workshopy (napr. rapperi Martin “Augustín" Dvornický a Puer Dei, Akadémia veľkých diel, OZ Tlakový hrniec s témou vzťahy a sexualita, otcovia biskupi Stanislav Zvolenský a Jozef Haľko, Vladimír Thurzo s témou: Kresťan a AI a mnohí ďalší…). Na ClipTime je potrebné sa zaregistrovať do 14.11. na stránke cliptime.sk , kde nájdete aj podrobnejšie informácie a program.
Powered by aSc EduPage